24-годишна девојка почина на Гинекологија во Чаир


Синоќа во Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир во бессознание била донесена 24-годишна девојка од скопското село Студеничани.

Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23.00 часот била констатирана смрт кај А.Р..

По консултација со Јавен Обвинител, телото било предадено во Институтот за судска медицина на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1