24 Вести: Партиите пред договор- избори на 11 декември, СДСМ заминува од Владата по изборите


Петнаесет смени на раководни позиции и 10% од хоризонталните смени направени од 2014 година во МВР. Министрите на СДСМ по изборите си заминуваат од позициите во Владата.przino44

Ваков договор е пред потпис на преговарачките тимови, јавува 24 Вести повикувајќи се на неименувани извори.

Согласно Договорот, новата преодна Влада би требало да се формира на крајот на август, а изборите да се одржат на 11 декември.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1