6 годишно девојче се спасило од смрт со помош на Фејсбук


Шестгодишно девојче од американската сојузна држава Мичиген се спасило од речиси сигурна смрт откако се засолнило и објавило фотографија од нејзиниот мртов татко на Фејсбук.

На сликата се гледало како нивното куче пит-бул териер го јаде лицето на мртовецот, па по објавата, роднините на девојчето веднаш повикале итна помош. Тоа го спасило и животот на девојчето и на нејзината маќеа.

Откако дошла полицијата, маќеата била пронајдена предозирана и без свест, и веднаш била пренесена в болница.

– Девојчето спаси еден живот, ама преживеало траума од грозоморниот настан – изјави локалниот началник.

Идентитетот на лицата вклучени во овој настан не се открива.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1