8 најлоши фризури кои не заслужуваат реприза


Лошите фризури во стајлинзите на бројни ѕвезди од шоубизнисот ги следеле трендовите во одредени временски периоди, но дури и тогаш наидувале на неодобрување од критичарите. Претерување со волумен, авангардна изведба на класична пунџа, комплицирани локни и неприродна боја на влакната им овозможија стилски минуси на сопственичките и ги запечатија нивните имиња на листите за најлоши изданија за свечени прилики.

Tocka.com.mk – издвои 8 дами кои денес многу ретко скршнуваат од патот на совршени изданија и се присетивме на нивните фризури кои не заслужуваат реприза.

Џенифер Лопез

Адел Хаенел

Гвен Стефани

Дру Баримор

Памела Андерсон

Кристина Агилера

Бијонсе

Елена Ленина

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1