Ахмети: Битно е изборите да бидат фер и демократски


Со лидерите дебатиравме за важноста прво да се ратификуваат сите протоколи за НАТО во змејите членки и овој парламент да го ратификува протоколот кај нас, па потоа да има избори, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба.

„Со лидерите се договоривме за датумот на изборите. Важно е изборите да бидат фер и демократски. Сите лидери се согласивме датумот да биде 12 април“, рече Ахмети.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1