Ако видите нешто вакво во лубеница веднаш фрлете ја


Лубеницата е здрава и треба да биде на вашето секојдневно мени, но како да знаете да ја изберете вистинската!?

Дали досега имате купено лубеница која има пукнатина во внатрешноста на самата средина?

Ако приметите такво нешто веднаш фрлете ја зошто таа лубеница е одгледана на вештачки начин и не е здрава за конзумирање.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1