Американци дегустираат македонска храна – Погледнете како реагираат (Видео)


Невладината организација „Link Across Macedonia”, направи мал експеримент и на Американци за првпат им даде да пробаат дел од најпознатите македонски рецепти како сарма, кукурек, шопска салата, слатко од смоква…

Погледнете ги нивните реакции.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1