Анџелина Џоли евакуиранa од снимање поради бомба


Актерката Анџелина Џоли и нејзиниот колега актерот Ричард Маден проживеале вистински шок и страв за своите животи, кога била пронајдена бомба на сетот на филмот „The Eternals“, кој е дел од франшизата за суперхероите на Марвел, јавува „Метро“.

Целата филмска екипа морала итно да биде евакуирана во Фуертевентура во Канарските острови, а продуценти во паника ги повикале пиротехничарите да ја деактивираат и отстранат експлозивната направа за која не знаеле од каде се создала.

За среќа, пиротехничарите успеале да ја деактивираат бомбата, која веројатно заостанала од Втората светска војна, и снимањето на филмот можело да продолжи. Но, шокот и стравот меѓу екипата и актерите траела уште извесно време, особено за Анџелина која со себе ги повела своите деца.- Беше страшно. Таа бомба веројатно лежела таму со децении и можеше да се активира на најмало тресење или треперење – рекол извор за британскиот „Сан“. Островот во склоп на Канарските острови, на кој снимале, наводно било германска воена база за време на Втората светска војна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1