Анџелина повторно го обвинува Пит дека не плаќа алиментација


Анџелина Џоли и Бред Пит се во опасност да се вклучат во нов скандал. Актерката го обвинува својот поранешен сопруг дека не ги извршува своите должности како татко, пишува The Sun.
Таа рече дека Пит не платил никакви значајни средства за семејството после разводот, како што наредил судот.

Поради оваа причина, Енџи одлучи да поднесе петиција за преиспитување на одлуката за воспитување на децата, соопшти извор.

За кои конкретни суми не е јасно. Претставниците на актерот не ја коментираа веста.

Според калифорнискиот закон секој родител е одговорен за обезбедувањето на децата врз основа на договорот постигнат меѓу двојката, наведува весникот.

Адвокатите на Џоли сега сакаат да се појават пред судијата, за да се решат финансиски прашања при поделбата на двојката.

Бред и Анџелина се разведоа во 2016 година и одгледуваат заедно шест деца – три биолошки и три посвоени – 16-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс, 14-годишната Захара, 13-годишната Шајло и 9-годишните близнаци Вивиен и Нокс.

Има заговори дека Џоли има намера да посвои седмо дете, но овие гласини не се потврдени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1