Баба Ванѓа го предупредила Хитлер: Остави ја Русија на мира


Меѓу многу познатите личности на 20. век кои барале совет од Баба Ванѓа бил и Адолф Хитлер. Неговата посета била пред почетокот на Втората Светска војна.vanga_thumb_medium500_279

Хитлер бил премногу опседнат со астрологија и пророштво. Му го предвидувале секој чекор, а војните не ги започнувал додека претходно не се советувал со нив.

Хитлер, сепак како што вели легендата, од нејзината куќа истрчал лут и нервозен.

– Остави ја Русија на мира. Таа војна ќе ја изгубиш, рекла Ванѓа

Баба Ванѓа го погодила исходот од Втората Светска војна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1