Бадник, 6 јануари, неработен ден


Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 6 јануари 2019 година (недела), Бадник, ден пред Божиќ, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1