Битолчанец ја претепал сопругата, кога се обидела да побегне од него


СВР Битола поднесе кривична пријава против лицето Д.Ј. (45) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела загрозување на сигурноста и телесна повреда.prostitutka nasilstvo

Пријавениот на 22 февруари годинава, по претходна расправија, упатил сериозни закани по живот и тело на неговата сопруга С.Ј. (45), по што истата избегала од домот.

Пријавениот успеал да ја стигне по што ја удирал со тупаници и ја влечал за косата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1