Боки 13 на интензивна нега


Првообвинетиот во “Рекет” Бојан Јовановски -Боки 13 од вчера e задржан на интензивна нега во болницата 8-ми септември, ексклузивно дознава Канал 5.

Боки 13, ноќта ја поминал под лекарски надзор откако претходно докторот во притворот побарал од судот тој да биде пренесен во болница.

Информацијата дека Бојан Јовановски е заджан во ГОБ 8-ми септември ја потврдија и од затворот во Шутка и неговиот адвокат Сашко Дуковски.

Извори од затворот за Канал 5 велат дека Боки 13 постојано се жалел дека има проблеми со здравјето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1