Бомба во Автокоманда ноќеска – била поставена под автомобил


Експлодира бомба во скопската населба Автокоманда ноќеска само еден час после полноќ.

policija-lentaБомбата била поставена под автомобил, сопственост на скопјанецот Н.М. (30), информира полицијата.

Според неофицијални и непотрврдени информации станува збор за Никола Митревски, кој е осуден на шест месеци заедно со Александар Василевски – Нинџа за нанесување тешки телесни повреди на Драганчо Стојменов, главниот сведок во случајот „Детонатор“, јави Канал5.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1