Борис Новковиќ стана татко, бебето доби име од само две букви


Педесет и едногодишниот хрватски пејач Борис Новковиќ и неговата четврта по ред сопруга, студентката по моден дизајн Ирис Волф (26), станаа родители.

Среќниот пар доби девојче, за кое го избраа името Си.

Ова е трето дете за Борис Новковиќ. Со поранешната сопруга Луција со која по 13 години брак се разведе во 2011 година има два сина, Ноа и Бона.

Новковиќ пет години беше во брак и со актерката Бојана Грегориќ Вејзовиќ, а зад себе има и тримесечен брак со 19 години помладата Инес Катиќ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1