Брзо возење, неисправен автобус или нешто трето, можни причини за несреќата


На местото на несреќата во Драчево денеска пристигна и директорот на ЈСП -Скопје Мишо Николов, кој зборуваше за можните причини за несреќата.avtobus-2

Според него можно е да имало грешка на возачот како брзо возење, техничка неисправност на автобусот или пак нешто излетало пред автобусот, Сепак вели Николов, МВР треба да ги испита причините за несреќата во која беа повредени 47 патници.

-Возачот е видно вознемирен и самиот незнае што точнос е случило. Автобусот иако е од постар тип сепак бил прегледан и технички исправен, изјави Николов.

Возачот на автобусот не се сеќава како се случила несреќата во Драчево

Повредени 48 патници во превртениот автобус на ЈСП

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1