Бучковски паднал од стол и се искршил – цела ноќ бил во болница


 

Бучковски паднал од стол на кој стоел и си го повредил рамото, пишува порталот Нетпрес

Поранешниот премиер Владо Бучковски изминатата ноќ ја поминал во болница поради повреда на рамото.

Како што нет прес дознава од болнички извори, тој синоќа бил примен со тешка повреда на рамото. По телефонскиот разговор со Бучковски, Нетпрес вели дека тој се чувствува добро.

Според информациите на порталот, поранешниот премиер се повредил во својот дом откако паднал од стол на кој стоел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1