Бугарија во шок: Си го изел цимерот – канибализам во психијатриската болница во Разград


Пациент од психјатриското одделение во една болница во Бугарија, му го изел лицето на друг пациент, јавуваат бугарските медиуми.

На психијатриското одделение во општата болница во Разград , североисточна Бугарија, еден пациент утрово помеѓу 3.30 и 4 часот првин со забите го заклал, а потоа му го изел лицето на пациентот со кој лежел во собата.07112014194035_ubiec_rz_1

Потоа со такси се упатил кон својата куќа, кадешто бил уапсен, пренесува порталот „Стандарт њуз“.

По испитувањата на седум сведоци на тој случај, полицијата и докторите проверуваат дали осомничениот бил свесен за својата постапка и дали е подготвен за евентиално судење. Градот Разград и цела Бугарија е згрозена поради овој случај на Психијатријата во Разград, бидејќи во послендите неколку децении во Бугарија не се забележани случаи на канибализам.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1