Чавков почнал штрајк со глад во Шутка


Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27 април, штрајкува со глад во затворот во Шутка.

Извори од затворот за телевизијата Телма потврдиле дека Чавков започнал штрајк со глад.

Чавков доби 30-дневен притвор на барање на Јавното обвинителство кое го товари него и уште 35 лица за „терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1