Цветанова до Пендаровски: Прво ќе одговарате, ќе го вратите името, па ќе се обединуваме


Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова му наброи низа услови на претседателот Стево Пендаровски пред да почне обединувањето на кое повика тој по најновото извисување за датум

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1