Дали сте Фејсбук прељубник? Ако го правите ова тогаш сте


Неодамнешното истражување покажало дека 46% од мажите за интензивното онлајн допишување сметаат дека тоа е неверство. Причината поради која тие не гледаат на тоа како неверство е затоа што тоа е многу раширено и едноставно

Неверството бара многу време, мислење, криење и слично. Според мислењето на многумина, токму во тоа е нејзината магија, додека допишувањето е многу полесни и не бара многу труд, па затоа не е вредно да се спомне.

facebook-ap

Неверство е делење на какви било интимни детали со друга личност и ако поминувате повеќе време со некој онлајн отколку со партнерот во живо. Допишувањето може да создаде интензивна поврзанот ако е толку често.

Ако не сте сигурни, ова се знаците дека вашето ноншалантно онлајн муабетење е можеби елетронска афера:

Со таа личност споделувате работи кои обично не би ги споделиле со партнерот, вклучувајќи ги вашите стравови, цели и соништа.

Кога ќе ви се случи нешто возбудливо, тој/таа е вистинската личност на која сакате прво да и кажете.

Се средувате за таа личост, дури и ако се работи само за фотографија.

Разговарате за партнерот и незадоволството кое го чувствувате со него, често претерувајќи со негативните страни.

Се чувствувате емотивно поврзани и зависни и лошо ви е кога нема комуникација.

По будењето првото нешто што го правите е да проверите на телефонот дали ви пишала личноста или направила нешто ново на социјалните мрежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1