Даниел Кајмакоски оди понатаму (Видео)


daniel zeljkoМакедонскиот претставник во шоуто X-фактор, Даниел Кајмакоски по трети пат безбедно го помина прогласувањето на учесниците кои одат понатаму.

Тој енергично го отвори шоуто со песната Counting Stars од One Republic, и иако прв, остави силен впечаток на публиката која и овој пат му ја даде поддршката. Судиите повторно имаа само пофални зборови за Даниел.

Еве го неговиот вечерашен настап.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1