Даночна службеничка била жива запалена поради имотен спор


Даночна службеничка е запалена жива во својата канцеларија во јужна Индија, поради спор за имот.

Вијаја Реди починала од последивциете на повредите со кои се здобила, веднапш на местото на нападот, а еден од нејзините колеги кој се обидел да ја спаси, поради изгореници починал денес.

Се појави и видео на кое жената моли за помош, а некојна неа фрла прекрицач за да го изгасне огност.

Полицијата соопшти дека го притворила осомничениот, а инцидентот се случил вчера околу 13 часот и 30 минути по локално време, откако таа се вратила од судница, а во нејзината канцеларија ја дочекал маж.

Двајца нејзини соработници исто така се здобиле со изгореници поради тоа што се обидувале да ја спасат.

Полицијата наведе дека го затекнала осомничениот со изгореници како шета по улиците, па го одвеле во болница.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1