Демолиран кафе барот Бастион


Министерството за внатрешни работи соопшти дека група млади луѓе скршиле дел од инветарот во кафе барот Бастион и го нападнат соспвеникот на кафулето.

policija-skopje1-540x320

Инцидентот се случил околу 30 минути после полноќ кога повеќе лица навивачи на КК„Работнички“ кој носеле маици со обележја на клубот изреволтирани зошто во кафе барот имало обележја на КК„МЗТ“ почнале да кршат шишиња, чаши како и дел од инвентарот по што го нападнале сопственикот на кафе барот, двајца вработени и еден гостин по што го напуштиле лице местото. Се превземаат мерки за целосно расчистување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1