Денес и утре ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО МАКЕДОНИЈА – Владата прогласи дводневна жалост


Владата на Република Македонија на вонредна седница донесе одлука за определување на деновите 10-ти мај (недела) и 11-ти мај (понеделник) како денови на жалост по повод загинувањето на припадниците на безбедносните сили на Министерството за внатрешни работи во полициската акција за откривање и разбивање на поголема вооружена терористичка група во Куманово на 9 мај 2015 година.

На Деновите на жалост, знамето на Република Македонија ќе биде истакнато на половина копје.

zname polovina kopje zalost

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1