Детали за пожарот во Дебар Маало: Еден изгорен, 8 стана оштетени


МВР денеска излезе со детали за вчерашниот пожар кој беснееше во „Дебар маало“

На 12.06.2018 година во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти Министерството за одбрана на ул.„Дане Крапчев“ бил опожарен стан сопственост на Б.З.О., кој најверојатно се запалил од дефект од неисправен бојлер.

Од екипа на Бригадатаза ппротивпожарна заштита Скопје пожарот бил ставен под контрола. Повредени лица нема, а од пожарот станот бил целосно опожарен. Исто така, два стана на истиот кат биле исчадени, а шест стана биле оштетени од водата при гаснење на пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1