Дете (9) каснато од куче во Гази Баба


Вчера во 21.20 часот во Полициската станица Гази баба, Г.Д. (41) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 19.00 часот на ул. „Франц Лист“ од страна на расно куче во пределот на десната подлактица бил каснат нејзиниот деветгодишен син, при што му биле нанесени видливи повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1