Девојчето од Кочани се спасило од силувач удирајќи го со мобилен телефон


Вчера околу 22.15 часот на улицата Роза Петрова во Кочани од страна на непознато лице бил извршен полов напад со друго полово дејствие врз 11-годишно девојче, соопшти МВР.policija sredna

Напаѓачот му пришол на двојчето од зад грб и со двете раце ја фатил и ја прилепил за себе, а девојчето почнало да вика барајќи помош, по што го удрило со мобилен телефон по главата и успеала да го оттурне од себе и да се ослободи.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1