Џафери го караше Влатко Ѓорчев


Спикерот на македонскиот Парламент цели 3 минути мораше да го кара пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, кој  се обиде да говори од собраниската говорница.

– Влатко седни си на место. Влатко, те молам седни си, кога ќе добиеш збор тогаш ќе говориш. Немаш право да си на говорница без јас да ти дозволам – му велеше Џафери на пратеникот Ѓорчев кој одбиваше да го послуша спикерот.

 

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1