ДИК со првични резултати: Коалицијата „Можеме” 34,88%, ВМРО-ДПМНЕ 34,08%


Коалицијата Можеме 34,84 проценти, ВМРО-ДПМНЕ со 34,04 проценти, е наведено на сајтот на Државната изборна комисија, каде што се објавени првичните резултати ..

ДУИ има 12,52 проценти , Алијанса на Албанците, Алтернатива – 10,38 проценти , а Левица 3,5 проценти…

ДИК ги објави овие резултарти по пребројани 548 избирачки места.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1