Додека спиеме Земјата изгледа вака


НАСА објави едни од најспектакуларните ноќни прикази на Земјата видена од вселената. направена е комбинација од сателитските податоци кои се собрани во периодот од април до октомври.

Портпаролот на НАСА Ребека Рот, изјавила дека сателитот кои ги снимил снимките, е до толку чувствителен, што може да открие светло на само еден брод на морето.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1