Archive by Author

Како ни ги трујат децата

Најзначајна цел на биолошката индустрија се децата и младината. Алистер Кроули, сатанист, масон и оперативец на Илуминатите, за децата го рекол следното: Они сакаат да ни ги уништат децата, ментално, емоционално, физички, и вибрационо, што е можно порано, за да можат доживотно да ги „заклучат“, во месечевата матрица и слободната свест. Еве катастрофална статистика – […]

______________________________________________________________________________________________________

Дали светот полудел? – звецкање со оружје, метереолошко лудило, медиски малверзации, страшни предзнаци

Кога би требало да го опишеме невремето во кое живееме во неколку реченици, би наиделе на стотина маки, затоа што не би знаеле од што да почнеме. Можеби би почнале од воено политичкиот хорор кој започна уште пред 13 години на тлото на сад, економски страв кој не остава гладни и боси. Климатските промени кои […]

______________________________________________________________________________________________________

ХААРП антените на Балканот

Како што „Правда“ веќе опширно има напишано ХААРП антенскиот ситем е програма на активно аурорално истражување на високи фреквенции (кратко ХААРП) и претставува истражувачки проект во насока на разбирање, стимулирање, и контрола на процесите во јоносферата, која е дел од атмосферата на Земјата на височина од 50 до 80 километри, и која содржи голема количина […]

______________________________________________________________________________________________________

Новинар тврди се јавил патник од исчезнатиот авион – на мал остров сме, дрогирани, во воена база

Наводно како што тврди независниот новинар Џим Стоун, тој добил смс од еден од патниците од исчезнатиот малезиски Боинг 777. Патникот како што наведува Стоун, е вработен во IBM по име Филип Вуд. Тој тврди дека успеал да го сокрие својот IPhone 5 и да испрати кратка порака и слика на која не може јасно […]

______________________________________________________________________________________________________

Супервулканот е пред ерупција – светот во паника, не чека глобална катастрофа (Видео)

Најлошо што може да се случи е целосна ерупција на целата планета, затоа што она што во моментов во длабочината, под американскиот континент, во центарот на земјата, се случило е нешто што никогаш претходно се нема случено. Научниците, но и граѓаните на Северна и Јужна Америка се согласуваат за една работа. На просторот на двата […]

______________________________________________________________________________________________________

Пазете се од новата болест

Откако во Велика Британија е забележан обид на самоубиство на едно момче, кое било опседната да направи совршено селфи, во Шпанија за прв пат е дијагностицирана целосно нова болест – „вокапитис“ (WhatsAppitis). Првата забележана жртва од оваа болест е 34 годишна бремена жена, која на својот лекар и се пожалила на утрински болки во зглобовите. […]

______________________________________________________________________________________________________

20 Масони биле во авионот што исчезна – Ротшилд е сега сам сопственик на моќен чип?!

По падот на малезискиот авион, мултимилијардерот и член на илуминатите и прикриен лидер на светот Џејкоб Ротшилд, стана единствениот сопственик, односно доби целосен патент на неверојатниот КL-03 микрочип, кој служи за електронско војување. Како? Со авионот исчезнаа и луѓето со кои Ротшилд го делел патентот! „Службената“ приказна за судбината на боингот 777 Малезија Ерлајнс-а 370, […]

______________________________________________________________________________________________________

Имало пожар во кабината, пилотите се задушиле – авионот летал додека имал гориво и паднал?

Пред неколку дена поранешен пилот по име Крис Годфелоц, во јавноста изнесе една нова теорија, која што нема да верувате, ама нема баш никаква врска со досега наведените можности како киднапирање, самоубиство на пилотот.., а се работи за толку прост пример, што воопшто никој ни на крај памет не можел да помисли дека токму тоа […]

______________________________________________________________________________________________________

Генетски модифицирани вошки ги напаѓаат децата – отпорни на шампоните

Како вошките и гнидите сами по себе да не се ужасен проблем, научниците веќе предупредуваат дека се појавил, нов поотпорен вид кои се повеќе ги напаѓа нашите деца. Во студија објавена во весник на ентомологическо друштво на Америка, пишува дека родителите многу тешко успеваат да ги совладаат вошките кои децата ќе ги добијат. Покрај тоа […]

______________________________________________________________________________________________________

Пронајден е исчезнатиот авион далеку од својата рута?

Официјалното малезиско воздухоплоство успеа да го лоцира исчезнатиот авион и тоа на малечкиот остров Пулау Перак во Малака, што е стотина милји оддалеченост од вообичаената патека од Кауала Лумпур до Пекинг. Доколку податоците се точни, авионот летал во спротивна насока од закажаната рута и на спротивна страна од Малезискиот полуостров. Мореуз Малака е еден од […]

______________________________________________________________________________________________________

Еве како да дознаете кој ве избришал од Фејс – тие нема да знаат

Доколку користите Firefox или Chrome „Infrend Notify for Facebook“ екстанзијата овозможува да дознаете кој ве отстранил од листата на пријатели на таа друштвена мрежа и тоа без тој да биде известен. Треба да инсталирате дополнителен додаток за Firefiox или Chrome, да го рестатирате бросерот, да погледнете во листата на пријатели (френд иконата во горниот десен […]

______________________________________________________________________________________________________

Апокалипса над Сиднеј – градот завиткан во темнина! (Видео/Фото)

Силна бура проследена со грмотевици и дожд го зафати  вчера источното и јужното предградие на Сиднеј. Пред да побараат безбедно засолниште, Австралијците успеале да снимат неколку застрашувачки фотографии Глетките биле апокалиптични. Бурата се движела кон центарот на градот. Во рок од неколку минути се’ станало сосема мрачно. Бурата која била најавена во вестите ги приземји […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Лажен снег во САД кој не се топи ниту со оган – ХААРП?

Изненадувачкото невреме кое што го парализираше југоисточниот дел на САД сега предизвика вистинска конфузија, затоа што луѓето почнаа да постираат видео клипови на кои јасно може да се забележат чудните карактеристики кој овој снег ги поседува. Изгледа дека веќе нема сомнеж дека се работело на гео-инжинеринг на нашата атмосфера (chemitrails). Она што нас не интересира […]

______________________________________________________________________________________________________

Дали би се заразиле со свински грип за 3.000 долари? – нов начин на заработка во САД (Видео)

Никој не сака да се разболи од грип. Но што доколку ви платат за да се заразите и некое време страдате од оваа болест? Научниците од Националниот институт за здравство се во потрага по 100 храбри волонтери, кои доколку се согласат на ваков третман, ќе им биде прснат вирусот во носот. На оние кои се […]

______________________________________________________________________________________________________

Алармантно: Чипувањето на новороденчињата во Европа ќе започне од мај 2014 година?

Чиповите во телата на новороденчињата ќе почнат да се вградуваат поради како што се наведува во италијанските медиуми, зголемениот број на исчезнати деца. Па на овој начин со чипот ќе може да се открие нивната точна локација. Како што пренесуваат италијанските медиуми CorrierediRoma.it, водени од француски и германски извори, на човештвото му се заканува најстрашното […]

______________________________________________________________________________________________________

Што не чека годинава

Како што годинава измина, време е за размислување за настаните кои што следуваат. Без сомнение, 2013 не беше година за слобода, економски просперитет и мир. Полициската држава сега стана милитизирана, наметлива и насилна. Донесени се закони против слободата која го зарази Западниот свет. Повеќе пари се слеаа од сиромашните кон богатите и повеќе војни се […]

______________________________________________________________________________________________________

ХААРП: Злочин на модерното време коj го уништува мозокот и срцето

Интересно е да се спомене дека и покрај тоа што заговорниците на геоинжинерингот, ваквите методи на манипулација на времето го посочуваат како решение на климатските промени и одржување на животот на Земјата, студиите покажуваат дека Геоинжинерството всушност може да има контра-ефект на загревање на Земјата. Според наводната студија која би требала да биде објавена во […]

______________________________________________________________________________________________________

Опасни банани на пазарите: Имаат состојка која предизвикува рак, стерилитет, астма

Откако во Србија е објавено дека се продаваат опасни банани од американската компанија „Dole“ инспекциите во БиХ почнаа со барање на овие банани и на нивниот пазар. Како што е потврдено од Агенцијата за сигурност на храната во БиХ, тие не добиле потврда дека овие опасни банани дека истите можат да се купат во БиХ. […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1