Апокалипса над Сиднеј – градот завиткан во темнина! (Видео/Фото)


Силна бура проследена со грмотевици и дожд го зафати  вчера источното и јужното предградие на Сиднеј.

sidnej-aus-apok-07

Пред да побараат безбедно засолниште, Австралијците успеале да снимат неколку застрашувачки фотографии

Глетките биле апокалиптични.

Бурата се движела кон центарот на градот. Во рок од неколку минути се’ станало сосема мрачно.

Бурата која била најавена во вестите ги приземји авионите, а дождот го забави сообраќајот, направи застои на многу места во крадот и километарски колони на возила.

Share Button

Tags:

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1