Новинар тврди се јавил патник од исчезнатиот авион – на мал остров сме, дрогирани, во воена база


Наводно како што тврди независниот новинар Џим Стоун, тој добил смс од еден од патниците од исчезнатиот малезиски Боинг 777. Патникот како што наведува Стоун, е вработен во IBM по име Филип Вуд.

malaysia-plane-texas-victim

Тој тврди дека успеал да го сокрие својот IPhone 5 и да испрати кратка порака и слика на која не може јасно да се види, но тоа како што Стоун објаснува е поради тоа што тој се наоѓа на некое мрачно место.

Од фотографијата може да се дознае кога таа е направена, а како што тврди Стоун таа е направена на 18 март. Според GPS координатите, Вуд во времето на испраќањето се наоѓал на неколку милји од тајните американси воени бази, „Диего Гарсија“, сместени на островот јужно од Малдиви во Индискиот Океан.

Овие координати не можат да се најдат на интернет, и не можат да се превземат од Google или Wikipedia, па според Стоун, ова е доказ дека сликата е испратена некаде во близина на базата.

Еве ја црната фотографија и податоците за неа.. каде е сликана, кога….

Strangely the blank black image labeled “1395192158752.jpg” contains the following metadata:

1395192158752Dimensions: 240 x 320

Device Make: Apple 

Device Model: iPhone 5

Color Space: RGB

Color Profile: sRGB IEC61966-2.1

Focal Length: 4.12

Alpha Channel: No

Red Eye: No

F Number: 2.4

Exposure Program: 2

Exposure Time: 1/15

More_Info_20140402_231836Add_geotags_in_Picasa__Picasa_and_Picasa_Web_Albums_Help_20140404_202616

Holding-CellТој ја изнел и содржината на пораката на која пишувало дека авионот бил киднапиран и дека Вуд бил заложник.

Тој исто така напишал дека најверојатно бил издрогиран, и дека успеал некако да го сокрие мобилниот и да ја напише и испрати пораката, и дека само тој бил издвоен од другите патници и бил сместен во посебна просторија.

Стоун вели дека изворот од кој што ја добил оваа информација бил постојано изложен на смртна закана. Сега дали оваа теорија ќе се покаже како вистинита или не, засега останува непознато, но една работа е значително интересна.

Само неколку дена потоа со слична информација на телевизија излезе и девојката на Американецот во авионот. Еве ја нејзината изјава

Жителка од Сараево која неодамна се огласи дека знае каде е исчезнатиот авион, исто така го спомена островот во близина на Малдивите. Малезискиот Боинг 777 се наоѓа на еден остров на Малдивите кој не е населен, но е геостратешки многу важен. Авионот е во исправна состојба и во секој момент може да полета“, вели анонимната жена која веќе со години се занимава со проучување на необичните појави и феномени во делот на светот кај Сараево. (Таа тврди дека знае каде е исчезнатиот Боинг)

Случајно или не времето ќе покаже, освен во случај целиот настан да се заташка, а авионот да се искористи за некои матни и по човештвото погубни цели. Со оглед на тоа дека авионот уште не е пронајден, дури ниту еден фрагмент од него не е пронајден, поголем дел од јавноста се сомнева дека ваквата теорија со киднапирањето, и тоа од страна на Американците, сепак држи вода.

BBC News

Share Button

Tags:

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1