Tag Archives: s2

Таткото на Беквалац раскажа се: Ја удираше по раната од царски рез, со месеци поминуваше пекол

Таткото на Беквалац е постојано до ќерка си, и пружа љубов и поддршка и не ја напушти во ниеден момент откако таа беше претепана од сопругот, иако тој тврди дека не ја допрел. – Да живеам и да гледам каде ја доведе монструмот, мајката на своето бебе, навистина е тешко. Сите емоции ми се вклучени […]

______________________________________________________________________________________________________

Ќе ни се расипе времето: Викенд временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Попладне во источните делови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и […]

______________________________________________________________________________________________________

Вака изгледа унаказеното лице на Беквалац – сопругот тврди, Јас не ја тепав, знам од кого и се модринките

Наташа Беквалац стана пример за сите жени откако по претрпеното насилство од страна на сопругот, веднаш отиде да пријави во полиција, поднесе барање за развод, а сега и за целосно стартелство. Таа осамна на насловната на Блиц со унаказеното лице. Сопругот на Наташа Беквалац даде сосема поинакот тек на скандалот за тоа дека ја претепал. […]

______________________________________________________________________________________________________

Почна војна – САД, Велика Британија и Франција удрија врз Сирија

Велика Британија и Франција рано изутринава извршија ракетни напади врз повеќе цели во Сирија, како одговор на обвинувањата дека сириските владини сили минатата сабота извршиле напад со хемискио оружје во градот Дума. Пентагон соопшти дека се нападнати цели во сирискиот главен град Дамаск и во реонот на Хомс. Станува збор за лабораторија за научни истражувања […]

______________________________________________________________________________________________________

Објавена снимка од инцидентот во маркетот во Чаир – ова е момчето што пукаше во бившата девојка

Вооружен инцидент се случи денес околу 14.30 часот во супер маркетот „Кипер“ на улицата Кемал Сејфула во Чаир, кога напаѓач пукаше во вработената. Повредената Г.А. и осомничениот претходно биле во љубовна врска, велат вработените во маркетот, кои го пријавиле пукањето во полиција. Видеото е отстрането од каналот Јутјуб.

______________________________________________________________________________________________________

Поскапеа цигарите во Македонија

Поскапеа дел од цигарите во маркетите низ Македонија. Според информациите кои ги објави порталот Прес24, ако сакате да купите кутија Марлборо, од денес ќе треба да платите 10 денари повеќе. Скоро секоја година, периодот март-април е препознатлив по тоа што започнуваат првите покачувања на цените на цигарите како подготовка за зголемувањето на акцизата која секоја […]

______________________________________________________________________________________________________

Ако се уште поседувате книжни банкноти од 10 и 50 денари, од 15 мај ќе мора да ги замените!

Од 10 мај годинава ќе бидат пуштени во оптек новите полимерни банкноти во апоени од 10 и 50 денари. Истовремено ќе се изврши и повлекување од оптек на книжните пари во апоени од 10 и 50 денари коишто се во оптек од 8 септември 1996 година, а се употребуваат и во моментов. Согласно со оваа […]

______________________________________________________________________________________________________

Се огласи ќерката на отруениот руски шпион, Јулија Скрипал: И двајцата сме подобро!

Лондонската полиција издаде соопштение во име на Јулија Скрипал, која минатиот месец се разболе во Британија по изложеност на нервен гас Во изјавата што ја објавува полицијата таа наведува дека се оправува и оти секој нов ден е се подобра, но дека по инцидент е” малку збунета “. ” Се разбудив пред една недела сега […]

______________________________________________________________________________________________________

Вознемирувачко: Страотна снимка од ликвидацијата во Подгорица – момчето се обидува да побегне, убиецот го брка

Мажот, кој во саботата околу 12 часот во центарот на Подгорица најпрво го уби Радивој Јовановиќ (42), а потоа и својата вистинска мета Милош Шаковиќ (31), го снимија безбедносните камери. Една вознемирувачка снимка протече во јавноста. На неа се гледа моментот кога Шаковиќ се обидува да му побегне на убиецот трчајќи од правец на ресторанот […]

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: МВР бара помош од граѓаните, ако го видите ова лице пријавете во полиција

Министерството за внатрешни работи објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски. -Во врска со кривично – правниот настан од 25.03.2018 година случен на плоштад ,,Македонија,, при што физички беше нападнат Г.М – пратеник во Собранието на Република Македонија, по извршена консултација со Јавен обвинител, а врз основ […]

______________________________________________________________________________________________________

Нај­сек­си ро­би­ја­шот и нас­лед­нич­ка­та на „Топ­шоп“ го че­ка­ат прво­то дете

Си­но­о­ки­от зат­во­ре­ник Џе­ре­ми Микс, кој от­слу­жи каз­на за по­се­ду­ва­ње оруж­је и ста­на поз­нат ка­ко нај­сек­си ро­би­јаш во све­тот, со сво­ја­та де­војка, бо­га­таш­ка­та Клои Грин, го оче­ку­ва­ат нив­но­то прво дете. Џе­ре­ми и Клои се за­ед­но неш­то по­мал­ку од ед­на го­дина. Три­е­сет и че­ти­ри­го­диш­ни­от Микс по от­слу­жу­ва­ње на зат­вор­ска­та каз­на ста­на мо­дел и чес­то мо­же­ше да се […]

______________________________________________________________________________________________________

На авион на „Визер“ му откажал мотор при слетување на скопскиот аеродром

На пет минути пред слетување на скопскиот аеродром откажал мотор на авион на „Визер“ кој летал на релација Базел – Скопје ноќта меѓу четвртокот и петокот, во 00:15 часот, но слетал безбедно, потврдија од Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ) и од М-НАВ. Пилотскиот екипаж ја направил стандарната процедура во таква ситуација, извршил кружења над скопскиот […]

______________________________________________________________________________________________________

Ново видео од бруталното апсење: Специјалци го влечат Ѓуриќ на колена по улица (Видео)

На социјалните мрежи се појави ново видео од бруталното апсење на Марко Ѓуриќ. како што може да се види на видеото специјалците го влечат на колена по улица. По апсењето тој е пренесен во Приштина каде дал изјава пред судот за прекршоци, па е донесена одлука за депортирање и тој е пренесен преку административниот премин […]

______________________________________________________________________________________________________

Тафталиџе: Син ја пронајде мајка си со нож во градите, осомничен неговиот брат

Вчера во 21.00 часот, Г.Г. (47) од Скопје пријавил дека со убодна рана во пределот на градите и без знаци на живот ја пронашол неговата мајка К.Г. (77) во нејзиниот стан во населбата Тафталиџе во Скопје. Во 20.30 часот тој отишол да ги посети мајка му и брат му М.Г. (50) и кога влегол внатре […]

______________________________________________________________________________________________________

Малечката Милица симбол на бомбардирањето – загина на нокширче во сопствениот дом, ја погоди парче бомба

Да беше жива, Милица Ракиќ денеска би имала 22 година. Нејзиното име длабоко е врежано кај народот. Тоа се случи пред точно 18 години, на 17 април 1999 година, кога во текот на НАТО бомбардирањето гелер ја погоди куќата во Батајници. Шрапнел од експлодиран проектил, од кого сеуште се гледаат оштетувањата на фасадата на семејната […]

______________________________________________________________________________________________________

Донесена прва пресуда за дискриминација по основ на политичка припадност во работните односи

Основниот суд Скопје II минатиот месец донесе првата пресуда со која се утврдува повреда на правото на еднаквост и сторена дискриминација по основ на политичка припадност во областа на работните односи. Македонското здружение на млади правници (МЗМП) денеска информира дека Основниот суд Скопје II во постапка поддржана од МЗМП во рамки на Проектот на УСАИД […]

______________________________________________________________________________________________________

Не планирајте скара за 1.мај – не очекува месец каков што не се пaмeти од 1930-та година

Доколку уште отсега одбирате дестинација за вашиот 1-мајски одмор, бидете внимателни бидејќи оваа година 1-Мај се очекува да биде многу постуден од тоа што е вообичаено за тој период од годината. Тоа е и за очекување имајќи ги предвид тековните температури и снегот кој не изненади во втората половина на март. Вакво време не очекува […]

______________________________________________________________________________________________________

Во понеделник јавноста ќе ја види целата снимка за Поткуп

Јавноста ќе може да ја види целосната снимка обезбедена со посебните полициски истражни мерки, каде наводно Зоран Заев како градоначалник на Струмица, бара пари од бизнисменот Иван Николов. Судот дозволи да биде достапна за јавноста. Рочиштето денеска беше одложено.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1