ДОМ излегува од владината коалиција


Партијата ДОМ, која беше дел од владината коалиција, излегува од таму, поради актуелната политичка ситуација.

На седница на Извршниот одбор на ДОМ, во втроник, била  разгледувана политичката ситуација во земјата и била  донесена одлука за излегување од владината коалиција.liljana popovska

„Беше заклучено дека со овој чекор ДОМ ќе помогне во разрешувањето на длабоката политичка криза која е закана за стабилноста на Република Македонија. Оваа одлука ќе биде предложена на Централниот одбор што ќе се одржи деновиве“, се вели во соопштението.

Makfax.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1