Дожд следната недела, во сабота наутро минус 1 степен


Врнежи од дожд во земјата се очекуваат кон крајот на месецот, околу 31. октомври. Веќе од вторник ќе има бран којшто ќе предизвика промена на времето и намалување на температурите за околу 5 степени Целзиусови. Од среда ќе има позначителна промена, потоа се можни и врнежи од дожд, прогнозира Костадинка Арсовска, дежурен синоптичар во УХМР.

До вторник ќе продолжи исклучително топлото време, со високи дневни температури и со студени утра. В сабота минималната температура ќе се спушти и до минус 1 степен, а максималната ќе биде од 21 до 28 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1