Драма на прославата на Плоштад: Малолетничка со изгореници на нозете во болница


Немирна ноќ за време на прославата за успехот на Вардар поради кој цела Македонија е горда.

Полицијата прво привела пет малолетници кои фрлале со бекатон по возило, при што интервенирале и Алфите.

17-годишната Т.П. од Скопје била повредена од пиротехнички средства на Плоштад Македонија и се здобила со изгореници во пределот на нозете.

Исто така, приведен е и 36-годишниот Ж.М.од Скопје поради нарушување на јавниот ред и мир пред Собранието, пренесе МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1