Драма пред зградата на српската влада – војник со пиштол бараше повисока пензија (Видео)


Три часа траеше напнатата ситуација пред зградата на Владата на Србија, каде пензионираниот полковник на армијата 48-годишниот Н.Р. се закануваше дека ќе се убие ако власта не стои на договорот од 2006 година за зголемување на пензиите.

536887_vlada-pistolj3-foto-fonet_origh

536886_vlada-pistolj2-foto-fonet_ff

По неколку минутен разговор со српскиот министер за одбрана, офицерот беше смирен и го спушти оружјето, па беше договорено да се одржи средба на која ќе се решат сите проблеми со пензиите на офицерите кои од подамна се пензионирани.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1