ДРАМА ВО ХИПОДРОМ: Мајка си го фрлила детето од тераса – а потоа и самата скокнала


Денеска околу 9.05 часот 35-годишната мајка од скопската населба Хиподром почнала да се заканува дека ќе се фрли од тераса од 4-тиот кат и дека ќе го фрли и своето дете, информираат од МВР. Таа својот шетгодишен син го фрлила во 9.30 часот.policija kapi

После половина час и самата скокнала од истата. Сведоците велат дека утрово околу 9 часот се слушале вресоци од висококатницата.

За среќа жиците за алишта и соседите го ублажиле неговиот пад, а тоа било итно префрлено во болница во критична состојба.

По некое време и мајката се фрлила, по што била одведена со итна помош и во моментов се наоѓа во кома. при падот од четвртиот кат се здобила со скршеници на повеќе ребра од двете страни. И таа се наоѓа на интензивна нега

Од МВР ја потврдија информацијата, а од Ургентниот центар велат дека двајцата се во лоша состојба.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1