Драма во Скопје: Мајка избоде маж кој претходно бил во врска со нејзината ќерка


На 27.10.2017 година околу 00.15 часот на ул.„Њу Делхиска“ во Скопје, А.Н. (42) од Скопје со нож му нанела убодна рана на И.И. (37) од с.Сарај.

Причина за настанот е претходна расправија која И.И. ја имал со нејзината ќерка К.Б., со која претходно бил во љубовна врска.

Тој со возило бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1