Дух на убиена жена шета низ улиците – населението живее во страв (Видео)


Чуден феномен се случува на улиците на Богота Карера во Колумбија. Случајот го привлече вниманието на граѓаните и го привлече вниманието на локалните медиуми и на истражувачите на паранормалните феномени.

DuhBogotaСе се случува во ноќните часови, каде што во споменатата улица веќе неколку пати се случило да биде силувана женска личност, која потоа без никаква трага исчезнува.
Еден таков случај е забележан и на безбедносната камера, каде што мистериозната жена оддеднаш исчезнува од кадар.

Се слушаат и приказни за жена која е оддамна убиена токму на таа улица, но во изјавите за колумбијските медиуми, некои понудиле и рационално објаснување.

Имено станувало збор за краткотраен прекин во протокот на струја на безбедносните камери, па поради тоа се чини дека жената исчезнала.

Државната телевизија извести за овој бизарен настан – еве го видеото

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1