Едно лице било задржано на Токсикологија по излевањето во Охис


На новинарско прашање околу случувањата во ОХИС и штетноста на излеаната материја, министерот за здравство Венко Филипче денеска посочи дека доколку се помине во близина кадешто е ослободена материјата може да предизвика надрзба на очите и надразба на кожата.

-Се работи за материја поради која доколку се помине во близина може да направи надразба на очите и кожата. Еден пациент беше прегледан во клиниката, му беше дадена соодветна терапија и е пуштен на домашно лекување без сериозни последници, вели Филипче, јавува Сител.

Вели дека материјата има најсилен ефект во моментот на излевање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1