Евакуирани пратениците – закана за бомба во Парламентот во Брисел


Старата зграда на сојузниот Парламент во Брисел е евакуирана утринава поради пријава дека во неа има поставено бомба, пренесе МИА.belgija brisel parlament

Влезот во зградата го контролира полицијата, додека специјални екипи со помош на кучиња-трагачи ја пребаруваат внатрешноста на објектот, кој главно се користи за приеми и слични церемонии.

Властите засега не соопштиле никакви детали за начинот како ја добиле информацијата за бомбата, ниту до кога зградата ќе биде блокирана.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1