Еве како изгледа денес мерцедесот од 600 000 евра – Спасовски го покажа „мерцедесот“ (ВИДЕО)


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешната прес-конференција го претстави „мерцедесот“ вреден 600 илјади евра кој го купи претходната Влада.

Спасовски рече дека го покажуваат онаков каков што е оставен во гаражата на владата, валкан и неуреден.

Неодамна премиерот Зоран Заев, автомобилот подолго време бил оставен запуштен и не бил одржуван а бил изгребан од мачки.

Видео: АлсатМ
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1