Еве колку ќе чини карта за концертот на Цеца во Скопје


Билетите за предновогодишниот концерт на српската фолк пејачка Светлана Ражњатовиќ – Цеца, кој ќе се одржи на 27 декември во Скопје веќе се во продажба.

ceca2-620x400

– Дека е добредојдена покажува фактот кој што вели дека 30% од спортската арена Борис Трајковски веќе е распродадена – велат организаторите „Балкан медија“.

Цената на влезниците е:

партер стоење – 800,

фанпит – 1300 во ограничен број (само 300 влезници),

трибина блок 1 и 15 – 800 денари,

трибина блок 2, 4, 12 и 14 – 1300 денари,

трибина блок 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 – 1000 денари,

ВИП блок 3 – 1500 денари,

ГОЛД ВИП блок 13 – 2000 денари.

Организиран е и превоз до салата од повеќето градови низ Македонија.

– Не е исклучена можноста на сцената со Цеца да се појават специјални музички гости, нејзини блиски пријатели и соработници. Со што концертот ќе добие префикс, идеална предновогодишна журка – велат организаторите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1