Еве што ќе се гради на Охридското езеро и колку ќе чини


Мнозинството советници во општина Охрид, донесоа одлука за изградба на мала марина на Охридското езеро, која ќе биде лоцирана кај малото пристаниште во Охрид.

marina ohrid

Изградбата на марина и управувањето со неа ќе оди по пат на јавно приватно партнерство.

На истата локација ќе се гради и угостителски објект на самото пристаниште, а предвиден е и простор за градска плажа.

Изградбата на марина би чинела околу 1,3 милион евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1