Фејсбук повторно има проблеми – не се отвараат профилите и страните


Фејсбук очигледно повторно има проблеми. Во последниот час профилите не можат да се отворат, истото се случува и со пејџовите и групите. Профилите се полнат само со профил фотографијата а под неа стои порака дека страната не се отворила убаво.

Sorry, but this page didn’t load properly. Please try again.

3334444

mk news face

Според информациите ова се случува со профилите во Македонија но и во соседството. Нема информации од фејсбук за што станува збори или пак кога ќе го средат проблемот.

Ова не е прв проблем на фејсбук во последниот месец. Претходно не можеше да се постира или пак лајкува – а тој проблем ги зафати корисниците во целиот свет. Од компанијата само кратко изјавија дека имале технички проблем кои успеале да го отстранат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1