ФОТО: Американец продава „Југо“ за 4.356 долари


На американскиот сајт за онлајн продажба Е-bay се појави понуда што не се пропушта- Yugo GV од 1986 година во одлична состојба, за само 4.356 американски долари.

Југото го продава Американец кој во описот на огласот меѓудругото наишал „Кога последен пат сте виделе вакво чудо? Одличен колекционерски примерок, вистински филмски автомобил! Одличен е за луѓето кои сакаат чудни работи!“

yugo500 jugoo500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1