Фото: Бубашваба во храната која ја јадат студентите во студентскиот дом Стив


Овие фотографии се од мензата на студентскиот дом ,,Стив Наумов,, каде што се хранат илјадници студенти секој ден.До редакцијата на порталот Факултети читател испратил писмо и фотографија за која тврди дека е сликана во мензата.

Во писмото се вели –

,, Здраво, јас сум студент сместен во студентскиот дом Стив Наумов во Скопје и сакам да споделам една фотографија која пред некој ден ја направив во мензата во домот. Покрај тоа што јадењето не е убаво и го нема во доволни количини, нема никаква хигиена. Доста често се случува јадењето да го делиме со бубачки. Ке ве замолам да ја објавите оваа фотографија па можеби некој ќе ја види и ке превземе некакви мерки. Барем хигиената да е на повисоко ниво.,,

Извор/Фото – Факултети

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1